ciekawostki

Czy soczewki są drogie?

Ambroży fusion
lut 12 2024

 

Jeśli poszukujesz najlepszego dla siebie narzędzia do korekcji wzroku, na pewno bierzesz pod uwagę wiele czynników - wygodę, praktykę, cenę. Osoby, które zastanawiają się nad wyborem soczewek kontaktowych, często zadają sobie pytanie: czy soczewki kontaktowe są drogie? W tym artykule poznasz odpowiedź na to i kilka innych pytań. Sprawdź!

Od czego zależy cena soczewek?

Szkła kontaktowe można podzielić na kilka rodzajów. Soczewki mogą różnić się od siebie ze względu na tryb czy długość noszenia. Wyróżniamy soczewki: 

- Jednodniowe.

Kontakty jednodniowe charakteryzuje to, że nadają się do użycia tylko jeden raz. Po ściągnięciu należy bezwzględnie wyrzucić je do kosza.

- Dwutygodniowe.

Soczewki dwutygodniowe są bardziej higieniczne niż soczewki miesięczne, dlatego wiele osób decyduje się na nie po prostu ze względu na higienę. 

- Miesięczne.

Szkła miesięczne najczęściej wybierane są przez osoby, które regularnie korzystają z soczewek. Można używać je przez 30 dni, są wygodne, przyjazne dla środowiska i zapewniają optymalne nawilżenie.

- Kwartalne. 

Te soczewki nadają się do noszenia przez 90 dni, ale z zachowaniem ich należytej pielęgnacji. Mimo długiego terminu użycia, nie odkształcają się. Należą już do coraz mniej popularnych soczewek kontaktowych.

Oprócz klasycznych soczewek, które należy ściągać każdego wieczoru, na rynku dostępne są również całodobowe szkła kontaktowe - czyli takie, które możesz nosić przez dzień i noc; możesz w nich spać. 

Tryb noszenia soczewek to jeden z głównych czynników, które wpływają na cenę soczewek.

Ceny soczewek kontaktowych 

Jeśli korzystasz na co dzień z soczewek kontaktowych, zalecamy stosowanie szkieł miesięcznych lub kwartalnych. Gdy codziennie będziesz zakładać szkła jednodniowe, będziesz mógł uznać, że soczewki są drogie. Dlaczego? 

- Soczewki jednodniowe kosztują średnio 3 złote i 50 groszy za parę. W związku z tym, w ogólnym rozrachunku miesięcznym użytkowanie codziennie takich soczewek to cena około 105 złotych. Z tej przyczyny, rekomendujemy stosowanie soczewek wielorazowych. 

- Cena soczewek miesięcznych to średnio 45 złotych, czyli około 1 złoty i 50 groszy złotych za dzień. Oznacza to, że kontakty wielorazowe są zdecydowanie tańsze od jednorazowych. Gdy zdecydujesz się na ten rodzaj szkieł kontaktowych, zauważysz, że soczewki nie są bardzo drogie

Soczewki droższe niż okulary? - obalamy mit!

Jeśli zastanawiasz się, jakie narzędzie do korekcji wzroku wybrać, to pewnie zastanawiasz się - co jest tańsze? Warto wiedzieć, że średni koszt rocznego zapasu soczewek jest zbliżony do ceny dobrej pary okularów korekcyjnych. Oznacza to, że koszt soczewek w porównaniu do pary okularów wcale nie jest ekstremalnie wyższy. Pamiętaj, że okulary mogą spaść, pęknąć lub potrzaskać się - wtedy generują dodatkowe koszty. Jeśli jesteś osobą aktywną, lub wybierasz odpowiedni sposób korekcji wzroku dla dziecka, warto wziąć to pod uwagę. W przypadku soczewek raczej nie ma takiej możliwości - soczewki nie spadają, nie trzaskają się. Jednakże, musisz wiedzieć, że nie są niezniszczalne! Ich termin używalności może się stanowczo skrócić, jeśli nie dbasz o ich prawidłową pielęgnację. Warto sprawdzić kilka informacji o przechowywaniu soczewek.

Soczewki miesięczne czy dwutygodniowe? 

Zastanawiasz się, jakie soczewki wielorazowe wybrać, by były najbardziej przystępne finansowo? Do niedrogich szkieł kontaktowych możemy zakwalifikować zarówno kontakty miesięczne, jak i dwutygodniowe, ale w kalkulacji soczewki miesięczne wychodzą taniej

Czy soczewki są zdrowe?

Osoby, które zastanawiają się nad wyborem kontaktów, jeszcze przed pytaniem “ile kosztują soczewki kontaktowe” zastanawiają się - czy soczewki są zdrowe? Odpowiadamy bez wahania - tak! Szkła kontaktowe to bezpieczne i wygodne narzędzie do korekcji wzroku. Musisz wiedzieć jednak, że wymagają należytej pielęgnacji i higieny.

Kobieta. Sklep optyczny. Wybiera soczewki.

Gdzie w dobrej cenie kupić soczewki?

Gdy zdecydujesz się na stosowanie szkieł kontaktowych, najpierw wybierz się do specjalisty. On po dokładnym badaniu wzroku określi, jakie soczewki powinieneś wybrać. Pamiętaj, by nigdy nie kupować kontaktów na własną rękę w dyskontach czy drogeriach. Nieprawidłowo dobrane soczewki mogą nawet pogorszyć wadę wzroku. Gdy poszukujesz niedrogich szkieł kontaktowych, warto sprawdzić oferty sprawdzonych internetowych sprzedawców, np. sklep bezokularow.pl. Polecamy zakupy online, ponieważ ceny u optyków stacjonarnych z reguły są wyższe - do kosztów soczewek sprzedawcy muszą doliczyć między innymi koszty utrzymania sklepu. Dodatkowo, w sklepie internetowym znajdziesz szerszy wybór produktów - oprócz standardowych soczewek, online kupisz również bez problemu soczewki całodobowe czy kolorowe. Sprawdź, jak dobrać soczewki kolorowe.

Jakie soczewki wybrać? 

Jeśli poszukujesz soczewek dobrej jakości w dobrej cenie, rekomendujemy producenta EyeLove. Ten sprawdzony producent oferuje szeroki wybór różnych szkieł kontaktowych, które utrzymują dobre nawilżenie przez cały dzień, tym samym gwarantując komfort. 

 

 

 

 

1.https://www.bezokularow.pl/poradnik/tanie-soczewki-kontaktowe-czy-drogie-soczewki-kontaktowe-czy-cena-ma-wplyw-na-jakosc-soczewek
2.https://rankingsoczewek.com/podrecznik-kupujacego/hjug/czy-soczewki-sa-drogie.html

 

Udostępnij